background

Hakkımızda

Demir, kangal halinde soğuk çekme yöntemiyle fiziksel özelliklerini değiştirerek çekilir ve ardından doğrultulup istenilen boylarda kesilerek mukavemeti arttırılmış, nervürlü, yüksek kaliteli çelik hasır çubuklar elde edilir. Beton çelik hasırı, bu yüksek kaliteli çubukların belirli aralıklarla dik bir şekilde birleştirilmesi ve punta kaynağıyla birleştirilmesiyle oluşturulan hazır beton donatıdır. AKEL Çelik Hasır, inşaat projelerine sağladığı çelik hasır ile tanınmış bir markadır ve TSE ve ISO 9001 kalite belgelerine sahip olup Avrupa standartlarına uygun üretim yapmaktadır.


Çelik hasır, hazır beton sistemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte değeri giderek artan bir ürün haline gelmiştir. İnşaat kalitesinin yüksekliği ve işçilikten sağlanan hız ve tasarruflar göz önüne alındığında, çelik hasır benzersiz bir tercih haline gelmiştir. Günümüzdeki inşaatçılar için en önemli rekabet unsuru, modern, hızlı ve sağlam binaların inşasıdır. Depreme dayanıklı çelik hasır özellikle döşemelerde, perdelerde, istinat duvarlarında, beton zeminlerde, beton yollarda, beton boru imalatlarında, tünellerde, kanallarda ve peyzaj uygulamalarında bahçe çiti olarak kullanılmaktadır.


Müşteri talepleri ve projelere göre farklı işlemler ve değişebilen çaplarla birlikte düz hasırların yanı sıra rulo halinde ve farklı desenlerde hasır üretimi yapılmaktadır. Çelik hasırlar ile çeşitli estetik görüntüler elde edilebilir. Ayrıca istenen renklere elektrostatik toz boya ile boyanabileceği gibi sıcak daldırma galvaniz kaplama da uygulanabilir.

Whatsapp
Teklif ve Bilgi Hattı